KAIP MAŽINTI DARBUOTOJŲ KAITĄ? Stay interviews. Su Kristina Juknevičiūte (PEPCO) ir Richard P. Finnegan

Groti

Ar esate girdėję bent vieną darbuotoją sakant „Mano vadovas nepakenčiamas, bet dar pasiliksiu dėl užkandžių biure ir sveikatos draudimo?“

Pasaulinis darbuotojų kaitos mažinimo ekspertas Richard P. Finnegan garsiai kalba apie tai, kad ryšys tarp vadovo ir darbuotojo yra kaitos mažinimo ir įsitraukimo didinimo alfa ir omega. Savo HR karjeros kelyje jis suprato, kad kaitos mažinimas turi būti tiesioginių vadovų tikslas ir išplėtojo pasilikimo pokalbio metodą. Šis pokalbis – asmeninis susitikimas tarp tiesioginio vadovo ir darbuotojo, užduodant 5 pagrindinius klausimus. Asmeniškai, atvirai, rūpestingai. Nelaukiant stebuklingų įžvalgų iš įsitraukimo tyrimų ar atradimų po exit pokalbio.

  • Ko labiausiai lauki vykdamas į darbą?
  • Ką jautiesi išmokstantis darbe?
  • Visi mes kasdien turime nemažai pasirinkimų, džiaugiuosi, kad tu pasirenki likti mūsų komandoje. Kokios yra pagrindinės priežastys, dėl kurių tu lieki?
  • Kada paskutinį kartą svarstei apie išėjimą iš darbo? Kas nulėmė tokią tavo savijautą?
  • Ką aš, kaip vadovas, galiu padaryti, kad tavo darbas būtų sklandesnis?

Richard dalinasi įžvalgomis apie tai, kuris klausimas turi užslėptą galią, ko iš tiesų nori darbuotojai iš vadovų ir kokių veiksmų būtina imtis, norint mažinti darbuotojų kaitą.

Kristinos istorija – įkvepiantis praktinis pasilikimo pokalbių pritaikymo pavyzdys, atnešęs įmonei puikų rezultatą – triskart sumažintą darbuotojų kaitą. Kristina dalinasi praktinėmis šio metodo pritaikymo detalėmis: kas yra pasilikimo pokalbis, kokie yra 5 pagrindiniai klausimai, kaip paruošti tiesioginius vadovus, ko tikėtis ir kokį rezultatą galima pasiekti.

Trumpą video ištrauką iš epizodo rasi čia:

Richard P. Finnegan knygos: „Stay Interview“, „The Power of Stay Interviews“, „Rethinking Retention in Good Times and Bad“, „HR‘s Greatest Challenge“.

Užsiprenumeruoti naujausius laidos „Žmogiškieji iššūkiai“ epizodus el. paštu galite čia:

O patogiai klausytis podkasto – ne tik šioje svetainėje, bet ir per:

… ir atsidarę podkastą, spustelėkite, prašau, SUBSCRIBE – taip ne tik padėsite podkastui tapti labiau matomu, bet ir gausite pranešimus apie naujausius epizodus savo pamėgtoje platformoje (naujas epizodas pasirodo kas dvi savaites).

Linkėjimai,
Valerija

Laidos vedėjas:
Valerija Buzėnienė
Padiskutuokim

Daugiau iš šios laidos

Subscribe

Epizodas Nr. 20